تاريخ : یکشنبه چهارم اردیبهشت 1390

دانسفهان دات کام برای داشتن صفحه ای در خور شان از دنیای بیکران اینترنت برای شهر زیبایمان دانسفهان نیازمند کمک ها و حمایت های شما هستیم . کاش برسد روزی که نام شهر زیبا و درخشانمان در پهنه  گسترده ی وطن طنین انداز شود .

کمک و حمایت هایتان را در غالب نظر ، انتقاد ، دیدگاه ، پیشنهاد ، خبر ، همکاری ، کمک های مادی و معنوی بر دیده ی منت می نهیم تا بدانید این شمایید که صاحب اولین وبلاگ رسمی و صاحب دامنه با نام زیبای شهرمان هستید . نظراتتان را ارج می نهیم به امید اینکه کوچک قدممان را برای رسیدن  به ارزویی بس بزرگ بپذیرید .

حامی مالی : مرکز کامپیوتر و موبایل جام جم 

کهن جامه ی خویش آراستن           به از جامه ی دیگران خواستن

---------------------  نظر را فراموش نکنید ---------------------ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : یکشنبه هفدهم فروردین 1393
 

ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه هفدهم اردیبهشت 1392
اختصاصی دانسفهان دات کام :

اگر یک دور کوچک در سطح شهر دانسفهان بزنیم متوجه چیز های جالب وقابل تاملی می شویم .

بازار شلوغ دورمیدان اصلی ، منظره دیوار مدرسه و میدانی که معلوم نشد بلاخره میدانه یا پارک یا بوستان ....

اما من میخوام نظرتون را به کاسبی پرسود و خطرناک و غیر قانونی جلب کنم که شاید تا حالا زیاد بهش دقت نکردید .

بنزین !!!!

فروش بنزین در سطح شهر دانسفهان تبدیل به یه شغل پرسود و پرطرفدار شده که گاهی اوقات به علت بالا بودن قیمت بنزین ازاد خریداران و مصرف کنندگان رو وادار به مراجعه مستقیم به پمپ بنزین میکنه .

اما مگه دانسفهان پمپ بنزین داره !!

نه نداره اما خب ...........

                             بایا دا بشوم خیاره                   بنزین بزنوم دوباره

واسه شهری که میخواد فرمانداری بگیر ه اینکه پمپ بنزین یعنی چیزی که حتی خیارج !! از اون بهره منده ، نداشته باشه مثل نداشتن کفش واسه رفتن به مسایقه دو بوده و ....

 ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه بیست و ششم اسفند 1391
سال نو در راه است به هوش باشید !!

با توجه به فرا رسیدن سال نو و نو سازی و خانه تکانی ها مدیریت دانسفهان دات کام نیز تصمیم گرفت که اولین وبلاگ صاحب دامنه با نام شهر زیبایمان را دستخوش تغییراتی کند تا شاید بتواند اندکی از نظرات لطف شما کاربران عزیزش را جبران کند .

وبلاگ خود را با نظراتتان حمایت کنید .

جدید ترین اخبار پیرامون شهر خود را در دانسفهان دات کام پیگیر باشید .

اجتماعی - سیاسی - عمرانی - فرهنگی - هنری - اقتصادی و...

 ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
خبرگزاری مهر: معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: 98 درصد جمعیت استان تحت پوشش گازرسانی قرار گرفته اند که نیمی از گازرسانی در دولت های نهم و دهم صورت گرفته است.
به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گفت: قزوین در زمینه دانش فنی و مهندسی شاخص است و داشتن شخصیت های مهمی چون سردار آزادگان حجت الاسلام ابوترابی، شهید بابایی، شهید لشگری و شهید رجایی از افتخارات این استان است.

 ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه بیستم اسفند 1390
واحد مرکزی خبر: برای جابه جایی محموله 140 تنی که از روز گذشته باعث مسدود شدن جاده بویین زهرا - دانسفهان شده است ، همچنان دارد. سقوط این محموله صنعتی از روی کفی تریلر دیروز در کیلومتر 22 جاده بویین زهرا - دانسفهان موجب مسدود شدن این جاده شد که قسمتی از مسیر ترانزیتی ایران به ترکیه است. این محموله 35 متر طول و 7 متر ارتفاع دارد که 2 ماه پیش از بندر عباس به مقصد ابهر بارگیری شده است. به گفته آذربایجانی ، رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بوئین زهرا ، برای جابجایی این محموله جرثقیلی قدرتمندی در استان قزوین وجود ندارد و تا جابجایی محموله خودرو ها از مسیر کنار جاده که خاکی است عبور می کنند .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه سیزدهم اسفند 1390

بار دیگر مردم با غیرت شهرستان حماسه ای آفریدند و نام خود را بر ورد زبان هم استانیهای خود آوردند تا مرد دلیر خود را راهی مجلس کنند و به همگان بیاموزند که هیچ وقت به خواب خرگوشی نخواهند رفت.وبلاگ دانسفهان دات کام باتبریک به حاج روح اله عباسپور و حامیانش امید دارد در همه مراحل دانسفهان و شهرستان و ایرانی اباد داشته باشیم.


برچسب‌ها: دانسفهان, دانسفهان عباسپور, عباسپور دانسفهان, روح اله عباسپور

ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه سیزدهم اسفند 1390
سیروس صابری دقایقی قبل نتایج شمارش آراء در شهرستان بوئین زهرا را اعلام کرد.
به گفته صابری از مجموع ۸۲ هزار و ۱۲۵ رای اخذ شده در شهرستان بوئین زهرا آقای روح الله عباسپور با ۳۷ هزار و۴۴۰ رای به عنوان نماینده مردم این شهرستان راهی مجلس شورای اسلامی شد.
وی افزود: پس از وی سید رضا هاشمی با ۲۷ هزار و ۵۱۷ رای رتبه بعدی را کسب کرد.
صابری تصریح کرد: روح الله بابایی صالح با ۱۲ هزار و ۶۸ رای، وحدت محمدی با سه هزار و ۱۰۳ رای و عباس احمدی با یکهزار و ۹۹۷ رای رتبه های بعدی را از حیث کسب رای در حوزه انتخابیه بوئین زهرا به دست آورده اند.
رئیس ستاد انتخابات استان قزوین در ادامه از حضور پرشور و حماسی مردم استان قزوین در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد.

ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : جمعه پنجم اسفند 1390

به گزارش فرمانداری بویین زهرا، 133 شعبه اخذ رای برای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه این شهرستان پیش بینی و تعیین شد.

براساس این گزارش، از تعداد شعب در نظر گرفته شده 68 شعبه ثابت و 65 شعبه سیار است.
اعضای هیات های اجرایی انتخابات این شهرستان از مجموع شعب یاد شده 43 شعبه را برای مناطق شهری و 90 شعبه روستایی در نظر گرفته اند.
این گزارش می افزاید: تعداد شعب اخذ رای نسیت به دوره قبلی انتخابات چهار شعبه به ترتیب یك شعبه در بخش شال، دو شعبه در بخش آبگرم و یك شعبه در بخش آوج اضافه شده است.
۱۴ نفر از حوزه انتخابیه شهرستان بویین زهرا برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی نام نویسی كرده بودند كه دو داوطلب انصراف داده اند.
حوزه انتخابیه شهرستان بویین زهرا با شش بخش و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت یك نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.


برچسب‌ها: انتخابات مجلس دانسفهان, شعب اخذ رای در منطقه بویین زهرا

ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي

به گزارش سایت انتخابات مجلس نهم به نقل از کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور، اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دراین حوزه به شرح زیراعلام شد:

1- علی نوری‌کشتکار

2- سیدرضا هاشمی

3- مصطفی کریمی

4- روح‌الله عباسپور

5- عباس احمدی

6- وحدت مهدی

7- روح‌الله بابایی‌صالح


برچسب‌ها: نامزدهای منطقه بویین زهرا, نامزدهای منطقه دانسفهان, انتخابات مجلس دانسفهان

ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و هفتم بهمن 1390

***السلام عليك يا بي بي منور خاتون***

براي ديدن عكس هاي بيشتر روي ادامه مطلب كليك كنيد


برچسب‌ها: دانسفهان, امام زاده بي بي منور خاتون, امام زاده دانسفهان, امام زاده خواهر امام رضا

ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه بیست و پنجم بهمن 1390
دانسفهان تیم تات کای کاراته دانسفهان به نمایندگی از استان قزوین در مسابقات قهرمانی کشور (جام آب و خاک قاره ) شرکت کرد .

تیم شهرمان در این مسابقات صاحب ۳ مدال رنگارنگ شد .

در وزن + ۵۲ نو نهالان مهرداد یوسفی طلا گرفت و علی محمد امینی صاحب مدال نقره شد .

در رده سنی جوانان و در وزن - ۷۴ هم مصطفی درزی گردن اویز برنز را صاحب شد تا تیم شایسته ی شهرمان که با هدایت محمد قموشی به این مسابقات اعزام شده بود با موفقیت به خانه باز گردد .

دانسفهان دات کام این موفقیت را تبریک می گوید .


برچسب‌ها: دانسفهان کاراته, تات کای کاراته دانسفهان, مدال دانسفهان

ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه نوزدهم بهمن 1390
خبرگزاری مهر: یک واحد تولید فراورده های لبنی در ناحیه صنعتی دانسفهان افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار مهر، روز سه شنبه و در هفتمین روز از دهه مبارک فجر بهره برداری از مجتمع صنایع غذایی پرشین دام دوش دانسفهان با حضور احمد عجم استاندار قزوین آغاز شد.
 
این کارخانه در زمینی به مساحت هفت هزار متر مربع و زیربنای دو هزار و 600 متر مربع ساخته شده و زمینه اشتغال 50 نفر را در منطقه فراهم کرده است........

برچسب‌ها: دانسفهان, کارخانه, دانسفهان افتتاح

ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه هجدهم بهمن 1390

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویین زهرا؛ یک دوره مسابقه قرائت و حفظ قرآن کریم به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر توسط کانون قرآن ونهج البلاغه در خانه فرهنگ دانسفهان برگزار شد.این مسابقه به منظور آشنائی با نحوه درست قرائت کردن قرآن کریم و همچنین تشویق به حفظ این کتاب آسمانی درتاریخ پانزده وشانزدهم بهمن ماه سال نود  بین نوجوانان علاقمند برگزار شد. در این مسابقات حدود 30نفر از نوجوانان علاقمند به قرائت و 13نفر علاقه مند به حفظ در این مسابقه شرکتکردندکه بعد از داوری و اعلام نتایج مسابقات یک دوره کلاس تئوری برای شرکت کنندگان وعلاقمندان برگزار گردید


برچسب‌ها: دانسفهان قران, مسابقه قران دانسفهان

ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه هشتم بهمن 1390
 انقلاب اسلامی، ادامه دهنده مکتب عاشوراست که تداوم آن در جهت ایجاد حکومت اسلامی و حاکمیت ارزش‌هاست .

دهه فجر انقلاب اسلامی ایران یادآور سلحشوری ها و پایمردی های رهایی بخش و ستم سوز شما مردم آزادی خواه در برابر حاکمیت شجره خبیثه استبداد و سلطه خارجی است فرا رسیدن این ایام خاطره انگیز و غرور آفرین در تاریخ پر افتخار ایران عزیز را به شما تبریک عرض می نمائیم  و یاد معمار انقلاب اسلامی و رهبر آزاده ‍‍‍، حضرت امام خمینی (ره ) را گرامی می داریم .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه چهارم بهمن 1390

زائری بارانی ام آقا به دادم می رسی؟

بی پناهم ، خسته ام ، تنها ، به دادم می رسی؟

گر چه آهو نیستم اما پر از دلتنگیم

ضامن چشمان آهوها به دادم می رسی؟

من دخیل التماسم را به چشمت بسته ام

هشتمین دردانه زهرا به دادم می رسیادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
محسن انصاري در گفت‌وگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در قزوین، اظهار داشت: بسیج دانشجویی در نظر دارد، همزمان با ایام محرم و عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبد الله الحسين وياران با وفايش با حضور جمعي از دانشجويان واعضاي بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور واحد دانسفهان در قالب حلقه هاي صالحين در اين دانشگاه و همچنين به عنوان يك طرح فرهنگي ومذهبي نشست تحليل وهمچنين بررسي سريال مختارنامه و شناخت ويزگي هاي و آسيب هاي قيام ابو اسحاق ابن مختار را برگزار کند.
 
مسئول بسیج دانشجویی پیام نور دانسفهان افزود: اين نشست ها كه در جهت واكاوي وشناخت عوامل وافراد دخيل در قيام و در چهار سلسله نشت از اواسط دي ماه سال جاري برگزار می شود.


ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه دوازدهم دی 1390

بسم اله الرحمن الرحيمدر استانه سالروز گراميداشت نهم دي ماه سالروز حماسه عظيم ملت جاويد وهميشه در صحنه ايران اسلامي ،بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور واحد دانسفهان به اين افتخار عظيم نائل ومفتخر امده است تا به پاس وقدر داني  از يكايك وتك تك شما امت شهيد پرور وولايت مدار بخش رامند وشهر دانسفهان بيانيه اي را قرائت نمايد.متن اين بيانيه بدين شرح است،تاريخ انقلاب اسلامي هميشه سرشار ازروز هاي سرنوشت ساز بر روند انقلاب ونظام جمهوري اسلامي ايران است ،ملت رشيد ايران اسلامي در سه دهه حياط پربركت نظام جمهوري اسلامي روز هاي تلخ وشيرين گوناگون راتجربه كرده است.به موازات هر دسيسه وتقابل دشمنان اشكار وپنهان مردم مومن ومقاوم ايران اسلامي با راهبري واشاره ولي فقيه زمان تحت رهبري هاي نائب خلف وبرحق حضرت حجت ابن الحسن امام خامنه اي دامت بركاته وبا بصيرت انقلابي توطئه هاراناكام ساختند.حماسه نهم دي ماه در سي امين سال عمر نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تجلي گاه قدرت الهي در هويت اسلامي وبنيان مردمي انقلاب بودكه با الهام از فرهنگ عاشورايي فتنه گران داخلي وتوطئه چينان خارجي را مرعوب ووحشت زده ساخت وبين تكليف گرايان حسيني با منحرفين فريب خورده ودنيا طلبان  داخلي واسلام ستيزان خارجي شاخص شد.ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه بیست و ششم آذر 1390

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه شبکه لرزه نگاری کشور وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین لرزه در ساعت 11 و 15 دقیقه و شش ثانیه امروز رخ داده است. بر اساس این گزارش، موقعیت جغرافیایی این زمین لرزه 35.58 شمالی و 49.63 شرقی بوده و کانون آن در در 28 کیلومتری دانسفهان، 37 کیلومتری آوج قرار داشته است. دانسفهان از توابع شهرستان بویین زهرا در جنوب استان قزوین واقع می باشد. بنا به گزارش منابع محلی این زمین لرزه خسارتی در پی نداشته است.ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه بیست و ششم آذر 1390

دانسفهان دات کام به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین، علی صراف در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره آب و فاضلاب شهر دانسفهان بیان کرد: تغییرات دو نوع هستند، یکی به دلیل ضعف یک مسئول و دیگری به دلیل کارآمدی یک مسئول است که خوشبختانه تغییر آقای غلامرضا طاهرخانی از نوع دوم بوده و ایشان در طول مدت خدمت خود در شهر دانسفهان توانسته بخش آب و فاضلاب را به نرمی که مدنظر شرکت است، برساند.
وی افزود: بدون شک نیروهایی که فعال هستند باید ارتقا یابند و در این مدت بخش آب و فاضلاب شهر دانسفهان به نقطه‌ای رسیده که پس از این بهتر است برای شهر دیگری مانند شال از توان و ظرفیت آقای طاهرخانی استفاده شود.ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه یازدهم آبان 1390
 به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مدیرکل بهزیستی استان قزوین ظهر امروز در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین که در سالن جلسات استاندار برگزار شد، بیان کرد: سند جامع پیشگیری از سوی تهران به قزوین ابلاغ شد که پس از شش ماه بررسی سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد استان قزوین تدوین شد.
حسین افشارمقدم ادامه داد: تکالیف قانونی در زمینه پیشگیری از مشکلات اجتماعی، روند نامطلوب بروز اعتیاد در کشور، وظایف اختصاصی در زمینه پیشگیری از اعتیاد، تغییرات سریع در الگوی مصرف مواد، اعتیاد و مقرون به صرفه‌تر بودن پیشگیری در مقایسه با سایر اقدامات کاهش تقاضا همچون درمان و کاهش آسیب و تأثیرات محدود اقدامات کاهش عرضه در کنترل مصرف از ضرورت‌ها و نیازهای تدوین سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد استان قزوین است.


ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه سوم آبان 1390
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، سپهدار علی‌یاری در نهمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی اسفرورین شهرستان بوئین‌زهرا بیان کرد: برگزاری دوره‌های کتابخوانی در کلاس که به صورت منظم در سطح مدارس اجرا می‌شود از موثرترین فعالیت‌ها در راستای نهادینه کردن کتابخوانی از سنین پایه در فرد بوده که خوشبختانه با پذیرش خوبی از جانب دانش‌آموزان این شهر روبه‌رو شده است.
وی اعلام کرد: سایت اداره آموزش و پرورش دانسفهان در حال حاضر از فعالیت خوبی برخوردار بوده و آماده همکاری برای معرفی و اطلاع‌رسانی درباره مسابقات فرهنگی کتابخانه‌هاست.
مدیر آموزش و پرورش اسفرورین عنوان کرد: به طور قطع هرچه کتابخانه‌ها تعامل بیشتری با سایر ادارات داشته باشند، بهتر می‌توانند فعالیت‌ها و خدمات خود را منعکس کرده و افراد بیشتری را به مطالعه جذب کنند.
وی تصریح کرد: در میان دستگاه‌های مختلف، آموزش و پرورش با کتابخانه‌ها اهداف نزدیکی دارد که می‌توانند با همکاری یکدیگر به آنها دست یابند؛ راه‌اندازی انجمن کتابخوانان به منظور ایجاد تعامل و تبادل اطلاعات بین افراد از جمله مواردی است که می‌تواند با همکاری آموزش و پرورش و کتابخانه‌ها انجام شده و موجب گسترش ارزش‌های فرهنگی در جامعه شود.


ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم مهر 1390
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین، سعید صادقی بیان کرد: هم اکنون 10 شهرک و ناحیه صنعتی و طرح‌های توسعه تکمیلی شامل شهرک‌های صنعتی آراسنج، فاز اول و دوم کاسپین، حیدریه، خرمدشت، فاز اول و دوم لیا، آبیک و نواحی صنعتی دانسفهان و آوج به متقاضیان واگذار شده است.
وی ادامه داد: در طول چند سال اخیر 990 قرارداد واگذاری زمین با متقاضیان سرمایه‌گذاری منعقده شده است که با انعقاد این قراردادها که با سرمایه‌گذاری 18 هزار و 800 میلیارد ریالی است، با راه‌اندازی کامل این واحدهای تولیدی و صنعتی زمینه اشتغال 35 هزار  و 211 نفر فراهم می‌شود.
مدیر برنامه‌ریزی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین تصریح کرد: در حال حاضر 493 واحد تولیدی فعال با سرمایه‌گذاری هفت هزار و 610 میلیارد ریال در سطح شهرک‌های صنعتی استان قزوین مشغول به تولید هستند و برای حدود 14 هزار و 367 نفر اشتغال ایجاد کرده‌اند.


ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه هفدهم مرداد 1390

خبرگزاری مهر: با صدور حکمی از سوی استاندار قزوین، محمد پیری به سمت شهردار دانسفهان منصوب شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، احمد عجم استاندار قزوین در حکمی محمد پیری را به سمت شهردار جدید دانسفهان از توابع شهرستان بوئین زهرا منصوب کرد.
 
استاندار قزوین در حکم خود خطاب به محمد پیری آورده است: با توجه به پیشنهاد شورای شهر دانسفهان به موجب این حکم برای مدت چهار سال به سمت شهردار دانسفهان منصوب می شوید.
 
از جنابعالی انتظار می رود درجهت تامین رفاه و آسایش شهروندان محترم، شناسایی کدهای درآمدی جدید، بهبود عبور و مرور شهری و توجه ویژه به منظر شهر، اجرای قوانین و رعایت ضوابط اداری را نصب العین خود قرار دهید.
 ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه نوزدهم خرداد 1390

دانسفهان دات کام اولين شب جمعه ماه مبارک رجب، ليلةالرغائب يا به عبارتي "شب آرزوها" است که فضيلت بسياري دارد و به منظور کسب هرچه بيشتر رحمت الهي و رسيدن به حوائج معنوي اعمالي براي آن ذکر شده است.
يکي از اين اعمال نماز دوازده رکعتي است که بين نماز مغرب و عشا اقامه مي شود . هر دو رکعت اين نماز به يک سلام ختم و در هر رکعت يک مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحيد خوانده مي‌شود.

وقتي دوازده رکعت به پايان رسيد، هفتاد بار ذکر" اللهم صل علي محمد النبي الامي و علي آله" گفته شود.

پس از آن در سجده هفتاد بار ذکر "سبوح قدوس رب الملائکة والروح" گفته شود.ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : یکشنبه پانزدهم خرداد 1390

دانسفهان دات کامشنیدن جمله "روح بلند پیشوای مسلمانان و رهبر آزادگان جهان حضرت امام خمینی به ملکوت اعلی پیوست" برای هیچکس شنیدنی نبود چرا که رحلت امام اگرچه برای او لحظه وصال با یار بود اما برای ملت ایران دم فراق با یار بود.

وقتی دم مسیحای زمان در سینه حبس شد، هیچکس عروج خمینی کبیر را باور نمی‌کرد.

باور اینکه دیگر صدای دلنشین آن پیر مهربانی‌ها از میعادگاه جماران شنیده نمی‌شود، دلها را داغدار و چشم‌ها را خونبار می‌کردادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390
دانسفهان دات کام به گفته مسئولین فوتبالی دانسفهان لیگ فوتسال دانسفهان امسال در دو دسته اول و دوم برگزار خواهد شد .

لیگ دسته اول که شامل ۸ تیم بالای جدول لیگ گذشته خواهند بود و لیگ دسته دوم که به صورت ازاد از میان علاقه مندان ثبت نام خواهند شد .

برگزاری لیگ پویا و شاداب می تواند کمک بسار بزرگی در رشد فوتبال و فوتسال شهرمان باشد و کمک شایانی به سرگرمی و اوراق فراغت جوانان داشته باشد.

اما با بررسی لیگ گذشته و کنار کشیدن ۴ تیم و نارضایتی تیم های غیر بومی از نحوه داوری ها و ... نمی توان به عدم توانایی دربرگزار ی لیگ در دو دسته پی برد ؟؟

ایا حتی نداشتن داوران کارت دار و با مدرک نمی تواند نشان دهنده ی ضعف لیگ فوتسال ما باشد ؟؟؟ به هر حال برای شهرمان دانسفهان و فوتسال و فوتبال و مسئولینش ارزوی موفقیت میکنیم .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390

دانسفهان دات کامدیروز روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر بود . نا خود اگاه یاد زمانی افتادم که عضو شورای دانش اموزی هلال اهمر مدرسه بودم . یاد مسابقات فوتبال هلال احمر که تو خود مجموعه هلال اهمر دانسفهان (دانشگاه کنونی ) برگزار شد . یاد کلاس های امداد و نجات و اردو های شاداب  هلال احمری . یاد امداد رسانی یکی ازهمشهریامون تو جاده درحالی که همه در حال تماشا کردن جون دادن یه مسافر بودن و ...

به راستی چی باعث شد که اون جمعیت جوان و شاداب و فعال از شهرمون دانسفهان جمع بشه ؟؟؟

یعنی دانسفهان دیگه نیازی به هلال احمر نداره ؟؟؟ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : یکشنبه هجدهم اردیبهشت 1390
دانسفهان دات کام حرم امام زاده منور خاتون که قبله حاجات مردم شهرمان دانسفهان است توسعه خواهد یافت .

اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اختصاص بودجه و طرح لازم برای توسعه این بارگاه ملکوتی دل شیفتگان اهل بیت را شهرمان امید وار و خوشحال ساخت .

این طرح که قرار است هیات امنا امامزاده مجری ان باشد می تواند تحولی در سیر زائر پذیری این مرقد مطهر باشد .

امید است این طرح هرچه سریعتر و هرچه بهتر و شایسته تر به انجام برسد .

اسلام علیک یا بی بی منور خاتون (س)ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : یکشنبه هجدهم اردیبهشت 1390

دانسفهان دات کام ساختمان اتش شانی دانسفهان را هم می توان از جمله برنامه های فراموش شده شهرداری دانسفهان دانست .

ساختمانی که قرار بوده افتتاح و به بهره برداری برسد هم اکنون جز اسکلت اثاری از تکمیل شدن را نمی توان در ان دید .

بحث مکان ساختمان در خارج از شهر ، نبود امکانات لازم اتش نشانی و حتی نداشتن اتش نشان کار بلد و ورزیده را میتواند از دلایل تاخیر در ساخت و تکمیل این مجموعه دانست.

به هر حال همچنان چشم انتظار نگاه دست اندر کارن به این پروژه     نا تمام هستیم .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه هفدهم اردیبهشت 1390
دانسفهان دات کاماسلام علیک یا ام ابیها فاطمه الزهرا (س)

دلسوختگان نبوت و ولایت امروز در سوگ مادر بزرگوار سید لب تشنگان به عزا نشستند .

هیئت عزاداری حضرت فاطمه امروز با راهپیمایی و سینه زنی از مسجد جامع تا مسجد شهدا پرچم سیاه ماتم را در شهر برافراشتند تا شهادت مظلومانه دخت نبی را به حضرت امام زمان (عج) تسلیت بگویند .

این مراسم با مداحی و روضه خانی شروع وبا اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد شهدا به پایان رسیدارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه پانزدهم اردیبهشت 1390
دانسفهان دات كام تير برق گذاري و تامين روشنايي بلوار خاكي يا همون بلوار ايت اله خامنه اي از برنامه هاي چند وقت اخير مسئولين بزرگوار شهر قرار گرفته كه بسيار قابل تقدير است .

برقراري روشنايي در اين بلوار مي تواند جلوه ورودي شهر را تحت تاثير خود قرار داده و نگاه رهگذران را به بلوار بلند بالا كه  از پايين تا بالاي شهر  را پيموده به خود جلب كند .

تنها نكته اي كه مي توان در اين مبحث قرار داد انتخاب كم سليقه  نوع تير برق هاي به كار رفته در اين مسير است .

به هر حال اين كار بزرگ شايسته تقدير است .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه پانزدهم اردیبهشت 1390

دانسفهان دات كام بعد از بانك هاي صادرات ، ملي و كشاورزي تنها بانكي كه خودپرداز نداشت بانك ملت بود كه اون هم بلاخره بعد از  تلاش بسيار زياد مسئولينش تونست عابر بانك رو نصب كنه .

درسته كه اين خبر اون قدر ها هم مهم نيست اما به ياد بياريد ۱ سال پيش رو كه حتي يك عابر بانك هم در سطح شهر وجود نداشت .

به هر حال فكر ميكنم گسترش خدمات بانك تو سراسر كشور باعث شده كه ما هم بي نصيب نمونيم .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه سیزدهم اردیبهشت 1390
دانسفهان دات کام تصویر کاملا گویاست .

اینجا میدان اصلی شهرمان دانسفهان است ، میدان سید احمد خمینی ، میدانی که تمام همایش ها ،راهپیمایی ها ، مسابقات ، استقبال از مسئولین و هزار یک رویداد دیگر را هر سال در ان شاهدیم .

حدودا ۲ سال است که وضعیت نماد شهرمان اینگونه است . المان و طرح و نقشه ان یک سال است که انتخاب شده است اما گویی کسی قصد سروسامان دادن به ان را ندارد .

کاش کسی هم به فکر اینجا باشد .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه سیزدهم اردیبهشت 1390

دانسفهان دات کامدر چند روز اخیر شهرداری سخت درگیر نصب تابلو های راهنما بر سر در ورودی های شهر و بلوار مسجد امام جعفر شده است .

این تابلو ها نمای زیبا و به قول معروف باکلاسی به ورودی شهر داده است اما بحثی که در اینجا مطرح است توجه به حاشیه ها و تنها ظاهر بین شدن مسئولین است در حالی که پس از گذشت تقریبا ۲ سال همچنان میدان سید احمد خمینی که میدان اصلی و نماد شهر است با وضع بسیار نامطلوبی که در پست بعد به ان اشاره خواهی مکرد رها شده است .

به هر حال نصب این تابلوها نیز کا بسیار ارزنده ای بود که بلاخره باید انجام می شد . امید است روز به روز شهرمان زیبا تر شود.ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه دوازدهم اردیبهشت 1390
دانسفهان دات كاممعلم پای تخته داد ميزد

صورتش از خشم گلگون بود

و دستانش به زير پوششی از گرد پنهان بود

ولی آخر کلاسي‌ها

لواشک بين خود تقسيم می‌کردند

وآن يکی در گوشه‌ای ديگر «جوانان» را ورق می‌زد.

حتما ادامه مطلب رو بخونيدادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه دهم اردیبهشت 1390
دانسفهان دات كام دوچرخه سواري ورزشي مفرح و شاد .

ديروز در دانسفهان شاهد برگزاري همايش دوچرخه سواري عمومي بوديم . در اين مراسم كه با حضور پر شور جوانان و نوجوانان همراه بود دوچرخه سواران مسير ميدان سيد احمد خميني تا گلزار شهدا  و مسير برگشت را طي كردند .

در پايان اين مراسم به نفرات برتر و به ۲۰ نفر به قيد قرعه جوايز نفيسي اهدا گرديد .

اميد است در آينده شاهد برگزاري بيشتر  چنين همايش هايي در سطح شهرمان باشيم .

 ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه پنجم اردیبهشت 1390

دانسفهان دات کامتصویری که مشاهدهمی کنید قرار بوده امسال به عنوان زمین چمن بخش رامند به بهره برداری برسد .

حدود یک سال پیش در مراسم توجیهی قبل از لیگ فوتسال بخش رامند رئیس تربیت بدنی این بخش با بیان اینکه تامین اعتبار لازم برای به انجام رسانیدن و سروسامان دادن به وضعیت زمین فوتبال و ایجاد یک زمین چمن طبیعی در  بخش  انجام شده است اظهار امیدواری کرد که طی یک سال اینده زمین چمن و جایگاه تماشاگران آن به بهر برداری برسد .

در حالی که یک سال از این وعده ها می گذرد محل ایجاد این زمین همچنان در وضعیتی نامطلوب به سر می برد . حال کی قرار است این پروژه عملی شود کسی اطلاع دقیقی ندارد .  ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : یکشنبه چهارم اردیبهشت 1390
دانسفهان دات کام بارش شدید تگرگ روز گذشته سطح شهر را همچون روز های برفی زمستان سفید پوش کرد.

این بارش شدید تگرگ تقربا ۱۵ دقیقه ادامه داشت  و با ریزش دانه های درشت به قطر ۲ سانتی متر هر عابری را از خیابان فراری داد.

از امار دقیق خسارت ها اطلاعاتی منتشر نشده است اما پیش بینی می شود بخش اعظمی از محصولات کشاورزی علی الخصوص میوه ها و محصولات درختی خسارت دیده باشند .

در جایی خواندم تگرگ خشم خداست چه کردیم که خدا خشمگین شده .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه یکم اردیبهشت 1390ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه یکم اردیبهشت 1390
مهر: تنبیه بدنی در مدرسه موجب نقص عضو یک دانش آموز در استان قزوین شد.دانسفهان دات كام

انصاری رامندی که دانش آموز کلاس دوم دبیرستان رشته نقشه کشی دبیرستان هاشمی نژاد شهر دانسفهان در استان قزوین است روز گذشته بر اثر ضربه لگد معلم مدرسه از ناحیه شکم دچار عارضه شد و برای مداوا به بیمارستان شهید رجایی قزوین منتقل شد.

به گفته پدر این دانش آموز، این حادثه به علت تصور اشتباه معلم در حمل موبایل توسط پسرش روی داده است.

وی افزود: روز گذشته پسرش بعد از شرکت در مراسم دعا، یک قطعه بیسکویت دریافت می کند که آنرا در جیبش گذاشته و در مراسم صبحگاه مدرسه شرکت می کند.ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه بیستم فروردین 1390
وقتی باران می بارد با همین قلب عاشق ، بدون دانسفهان دات كام

هیچ چتر و سرپناهی در زیر آن قدم میزنم.
وقتی باران می بارد یاد و خاطرات در کنار تو بودن در دلم زنده می شود.
باران را دوست دارم زیرا تو را در آن لحظه حس میکنم.
عاشق بارانم ، زیرا عاشق قلب مهربان تو هستم.
وقتی باران می آید ، احساس میکنم در کنارمی.
احساس میکنم دستان گرمت درون دستهای من است و با هم قدم میزنیم در زیر قطره های مهربان باران.
صدای رعد آسمان مرا به یاد آن لحظه می اندازد که با فریاد به تو میگفتم ..........ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه پانزدهم فروردین 1390
دانسفهان دات كام دلت را خانه ی ما کن ، مصفا کردنش با من
به ما درد دل افشا کن ، مداوا کردنش با من
اگر گم کرده ای ای دل ، کلید استجابت را
بیا یک لحظه با ما باش ، پیدا کردنش با من
بیبفشان قطره ی اشکی که من هستم خریدارش
بیاور قطره ای اخلاص ، دریا کردنش با من
اگر درها برویت بسته شد ، دل بر مّکن بازآ
درِ این دّقُ الباب کن ، وا کردنش با من
به من گو حاجت خود را ،اجابت کردنش با من
طلب کن آنچه می خواهی ، مهیا کردنش با من
بیا قبل از وقوع مرگ روشن کن حسابت را
بیاور نیک و بد را ، جمع و منها کردنش با من
چو خوردی روزیِ امروز ما را ، شکر نعمت کن
غم فردا مخور ، تاًمین فردا کردنش با من
به قرآن آیه ی رحمت فراوان است ، ای انسان
بخوان این آیه ی را ، تفسیر و معنا کردنش با من
اگر عمری گُنه کردی مشو نومید از رحمت
تو نامِ توبه را بنویس ، امضاء کردنش با من


ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : یکشنبه چهاردهم فروردین 1390
دانسفهان دات كام

سیزده بدر سیزدهمین روز فروردین ماه و آخرین روز از جشن‌های سال نو است. در تقویم‌های رسمی ایران این روز «روز طبیعت» نامگذاری شده‌است و از تعطیلات رسمی است. برخی بر این باورند در این روز باید برای راندن نحسی از خانه بیرون روند و نحسی را در طبیعت به در کنند.عدد سیزده نیز چنین سرنوشتی دارد. دوازده را «دوجین» می‌گفتند و چون پس از آن را نمی‌شناختند، روی آن نام «دوجین شیطانی» گذاشتند. از اینجا، عدد سیزده نحس شد، چرا که پس از دوازده برای آنها ناشناخته بود و خبر از ابهام و تاریکی می‌داد. البّته پیش آمدها یا روایتهایی هم به نحسی سیزده کمک کرد؛ مانند روایتی که در شام آخر، نفر سیزدهم به عیسای مسیح خیانت کرد و او را لو داد، وگرنه عدد ۱۳ با عددهای دیگر هیچ تفاوتی ندارد.ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه یازدهم فروردین 1390
دانسفهان دات كام شاید زیبا ترین عکسی که از سرسبزی  های دانسفهان وجود داشته باشه این عکس باشه و شاید تو گوشی همه ی شما وجود داشته باشه ولی نکته  جالب اینجاس که هیچ کس عکاس اون رو نمی شناسه و نمی دونه که کی و کی این عکس رو ثبت کرده .

براي ديدن تصوير در اندازه واقعي روي لينك زير كليك كنيد .

http://up.taktemp.com/images/m02484j29gp7drsvu5.jpgارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم اسفند 1389
دانسفهان دات کام «نوروز» این پیری که غبار قرن‌های بسیار به چهره‌اش نشسته است، در طول تاریخ کهن خویش روزگاری در کنار مغان اوراد مهر پرستان را خطاب به خویش می‌شنیده است. پس از آن در کنار آتشکده‌های زرتشتی، سرود مقدس موبدان و زمزمۀ اوستا و سروش اهورامزدا را به گوشش می‌خوانده‌اند.

 در همۀ این چهره‌های گوناگونش، این پیر روزگار آلود که در همۀ قرن‌ها و با همۀ نسل‌ها و همه اجداد ما، از اکنون تا روزگار افسانه‌ای جمشید باستانی زیسته است و با همه‌مان بوده است، رسالت بزرگ خویش را همه وقت با قدرت و عشق و وفاداری و صمیمیت انجام داده است، و آن زدودن رنگ پژمردگی و اندوه از سیمای این ملت نومید و مجروح است و درآمیختن روح مردم این سرزمین بلاخیز با روح شاد و جان‌بخش طبیعت و عظیم‌تر از همه پیوند دادن نسل‌های متوالی این قوم که بر سر چهارراه حوادث تاریخ نشسته و همواره تیغ جلادان و غارتگران و سازندگان کله‌مناره‌ها بند بندش را از هم می‌گسسته است، و نیز پیمان یگانگی بستن میان همۀ دل‌های خویشاوندی که دیوار عبوس و بیگانۀ دوران‌ها در میان‌شان حائل می‌شده و درۀ عمیق فراموشی میان‌شان جدائی می‌افکنده است. . .

برگرفته از مقاله‌ای در باره «نوروز»، به قلم «دکتر علی شریعتی».ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم اسفند 1389
دانسفهان دات کام'حسن جمشيديها' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: ادامه روند توزيع، متناسب با افزايش تقاضاي عمومي و نياز شهروندان تا نيمه فروردين 89 تداوم خواهد داشت و هيچگونه نگراني از بابت تامين ميوه و مركبات موردنياز مردمي در اين زمينه وجود ندارد.
وي اظهار داشت: به منظور تامين ميوه موردنياز ايام پاياني سال و در جهت تنظيم بازار و حمايت از مصرف كنندگان مقدار 800 تن سيب و دوهزار تن پرتقال در مراكزي كه از قبل تعيين شده است، عرضه خواهد شد.
اين مسوول ادامه داد: كل سهميه خريداري شده استان در انبار ذخيره‌سازي شده و آماده توزيع مي‌باشد كه هم اكنون در حال برنامه ‌ريزي جهت چگونگي توزيع در غرفه‌هاي تعين شده سطح شهر مي‌باشيم.


ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه بیست و سوم اسفند 1389
بازی اول  روز پنجشنبه  26/12/89  ساعت 13:30  پی اس - طوفان

بازی دوم  روز جمعه      27/12/89  ساعت 10:۰0 رالسلونا - رامند جوان

بازی سوم روز جمعه     ۲۷/۱۲/۸۹  ساعت ۱۵:۰۰  کوثر - جام جم

بازی چهارم  روز جمعه  ۲۷/۱۲/۸۹  ساعت ۱۶:۳۰  امید لامعی - سوگند ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه نوزدهم اسفند 1389

نتایج مسابقات زیر ۲۰ سال جام بسیج دانسفهان به شرح زیر می باشد

تاریخ

زمان بازی

تیمها

نتیجه

برنده

21/11/89

13:30

رامند جوان - سوگند

2

8

سوگند

22/11/89

15

طوفان – تات مهر

9

3

طوفان

29/11/89

10

جام جم – تات مهر

15

4

جام جم

29/11/89

16:30

سوگند – طوفان

11

2

سوگند

5/12/89

13:30

رامندجوان – تات مهر

10

2

رامند جوان

6/12/89

15

جام جم – طوفان 

8

2

جام جم

13/12/89

10

رامند جوان- جام جم

4

10

جام جم

13/12/89

16:30

تات مهر –سوگند

8

26

سوگند

19/12/89

13:30

رامند جوان – طوفان

۱۳

۴

رامند جوان

20/12/89

15

جام جم- سوگند

۸

۷

سوگندارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه نوزدهم اسفند 1389

تاریخ

زمان بازی

تیمها

نتیجه

برنده

22/11/89

9

شهید باهنر - رئالسلونا

4

5

رئالسلونا

22/11/89

15:30

امید لامعی  -  کوثر

6

7

کوثر

28/11/89

15:30

پی اس - شهید باهنر

10

1

پی اس

29/11/89

14

کوثر- رئالسلونا

1

3

رئالسلونا

6/12/89

9

شهید باهنر-امیدلامعی

3

8

امیدلامعی

6/12/89

15:30

رئالسلونا - پی اس

3

6

پی اس

12/12/89

15:30

امید لامعی  - پی اس

5

10

پی اس

13/12/89

14

شهید باهنر - کوثر

3

7

کوثر

20/12/89

9

امید لامعی  - رئالسلونا

۶

۷

رئالسلونا

20/12/89

15:30

پی اس - کوثر

۵

۰

پی اسارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه هجدهم اسفند 1389
بدون شرح

ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
دانسفهان دات كامموضوع:  واگذاری حق انتفاع و بهره برداری ۳۸ قطعه از زمينهای مجتمع دامداری تلاشگران شهر دانسفهان
واحد منتشر کننده:  شهرداری دانسفهان 
طبقه بندی:  بهره برداری - راهبری 
نوع اطلاعات:  مزایده 
نام روزنامه منتشر کننده:  روزنامه هدف و اقتصاد 
تاریخ آخرین به روز رسانی:  17 بهمن 1389 
مهلت دریافت اسناد:  27 بهمن 1389 
تاریخ درج در روزنامه:  17 بهمن 1389 
تاريخ بازگشايی پاکات:  - 
احتمال تمديد مهلت دارد:  دارد 
اسناد الکترونیکی:  ندارد 
متمم الکترونیکی:  ندارد ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
دانسفهان دات كام به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، این پروژه به مناسبت ایام دهه فجر با حضور استاندارقزوین ،امام جمه دانسفهان ، بخشدار رامند، شوراهاي شهر ، شهردار و تني چند از مسئولين و مردم مورد بهره برداری قرارگرفت.

بنابر این گزارش این پروژه در 24ماه اجرا شده و با افتتاح این پروژه ذخیره حجم آب شرب این شهر از هزار و 500 لیتر به 4هزار و 500 لیتر مكعب آب افزایش یافته است.
 
در این گزارش آمده است بالا رفتن عمر تاسیسات آب با توجه به استفاده كمتراز‌آنها، صرفه جویی در مصرف انرژی، عدم نیاز به ساخت مخزن حداقل تا 25سال آینده و برقراری فشار مناسب در شبكه آب از مزایای مهم اجرای این طرح است.ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن 1389
دانسفهان دات كام به مناسبت فرارسيدن دهه مبارك فجروسي ودومين سالگردپيروزي شكوهمندانقلاب اسلامي ايران و باحضور استانداراستان قزوين،فرماندارشهرستان بويين زهرا،مديركل نوسازي مدارس استان قزوين وديگرمسئولين استان وشهرستان آموزشگاه ۱۲كلاسه بنت الهدي دانسفهان به بهره برداري رسيد.

به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از روابط عمومي استان قزوين ، 

مهندس حيدري مديركل نوسازي مدارس استان درمراسم افتتاحيه اين پروژه گفت:اين واحدآموزشي درزميني به مساحت     5 هزار مترمربع بازيربناي 2 هزار متردر۳طبقه كه داراي ۹كلاس درس ۴اتاق اداري،آزمايشگاه،كتابخانه،اتاق مشاور،نمازخانه وسالن اجتماعات ودرمجموع داراي۲۰اتاق ،۳۰۰ مترمربع ديواركشي و۳۰۰مترمربع پياده رو و3 هزار مترمربع محوطه سازي با اعتباري بالغ بر 9 ميليارد ريال احداث شده است .

وي افزود:اين واحدآموزشي داراي يك سرايداري به متراژ۷۰متروسرويس بهداشتي دانش آموزان به ميزان ۴۰مترمربع مي باشد.ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه بیستم بهمن 1389
دانسفهان دات كام امام امت قدس سره از 22 بهمن همچون 15 خرداد، 17 شهريور، 12 فروردين و ... به عنوان «ايام الله‏» ياد كردند. و درباره چنين ايامى فرمودند: «بر ملت‏شريف ماست كه اين ايام الله را - كه هديه‏هايى از عالم غيب ربوبى است - با جان و دل حفظ و با چنگ و دندان نگهدارى كنند» . (1)

علامه طباطبايى در تفسير گران‏قدر الميزان مى‏نويسند: «با اين كه تمام روزها و تمام چيزها از آن خداى متعال است، ولى اختصاص دادن روزهايى به نام «ايام الله‏» يا يوم الله به خاطر آن است كه فرمان و امر خدا در آن روزها چنان آشكار است كه براى فرمان جز خدا، هيچ گونه ظهورى باقى نمى‏ماند، ايام الله زمان‏ها و شرايطى است كه فرمان خدا و آيات و نشانه‏هاى وحدانيت و سلطه الهى آشكار شده، يا مى‏شود; مثل روز مرگ كه قدرت و سلطه «آخرت‏» در آن روز آشكار مى‏شود و اسباب دنيوى از تاثير مى‏افتد، يا روز «قيامت‏» كه هيچ كس براى ديگرى مالك هيچ چيز نيست، و در آن روز فرمان از آن خداست. يا مثل ايامى كه خداوند در آن‏ها قوم «نوح‏» ، «عاد» و «ثمود» را به هلاكت رسانده، كه در امثال اين گونه روزها، قهر و غلبه الهى آشكار شده و معلوم مى‏گردد كه تمامى عزت متعلق به خدا است.ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه بیستم بهمن 1389
دانسفهان دات كام امروز طبق معمول يكي تماس گرفت و ازم در باره ي ارورهاي مودم سوال كرد ، يكم كه فكر كردم به ذهنم رسيد كه يه ليست كامل از ارور هاي مودم رو بزارم تو وبلاگ تا اونايي كه اين مشكل رو دارن بتونن ازش استفاده كنن .

نظر يادتون نره


601 . راه انداز Port بی اعتبار می باشد .

602 . Port هم اکنون باز می باشد برای بسته شدن آن باید کامپیوتر را مجددا راه اندازی نمود.ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه شانزدهم بهمن 1389
نمازگزاران دانسفهاني  پس از اقامه نماز جمعه در حمايت از نهضت بيداري مردم مصر و ديگر كشورهاي اسلامي از مسجد‌ جامع به سمت ميدان سيد احمد خميني راهپيمايي كرده و شعارهاي «اين سخن جاويد روح خداست، ام‌الفساد قرن ما آمريكاست»، «راه امام و شهدا زنده است، نهضت ما هميشه پاينده است»، « رژيم اشغالگر اسرائيل، گردد به زودي غرق در نيل»، «اهل بصيرت پيرو رهبر است، در راه دين هميشه روشنگر است»، «استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي»، «خامنه‌اي رهبر امت ماست، شعار ما نبرد با آمريكاست» و «ياد امام خميني پاينده باد، رهبر ما خامنه‌اي زنده باد» را سردادند.
در اين راهپيمايي كه پير و جوان و كوچك و بزرگ حضور داشتند عده‌اي عكس‌هايي از امام و رهبري در دست داشتند و با شعارهاي «الله اكبر»، «مرگ بر آمريكا» و «مرگ بر اسرائيل»، براي مردم مصر و ديگر كشورهاي اسلامي در ايام مبارك دهه فجر، تحقق انقلابي همچون انقلاب اسلامي ايران كه منادي ظلم‌ستيزي و مبارزه با استكبار جهاني است را آرزو كردند.


ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه شانزدهم بهمن 1389
نماز جمعه شهر دانسفهان به امامت حجت الاسلام انصاري امام جمعه محبوب شهر در مسجد جامع برگزار شد .

پيش از اقامه نماز اقاي عباسپور نماينده پر تلاش مردم شهرستان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه امروز ايران در زمره ي كشور هاي پيشرفته قرار گرفته و عليرغم تمام تحريم ها و تهديد ها  با شتاب به پيشرفت خود ادامه مي دهد بيان داشت توطئه هاي دشمن در دل مردم ما كار ساز نيست و اين مردم هستند كه سرنوشت خود و كشور خود را رغم مي زنند .

پس از صحبت ها جناب آقاي عباسپور حجت الاسلام انصاري در خطبه ي اول نماز جمعه اين هفته بيان داشتندادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه شانزدهم بهمن 1389
مراسم غبار روبي مزار شهدا با حضور مسئولين شهر ، خانواده هاي معظم شهدا و  برادران بسيجي برگزار شد .

در اين مراسم كه با حضور اعزاي شوراي اسلامي  شهر ، امام جمعه محبوب شهر ، و جمعي از علامقه مندان و بسيجيان همراه بود غبار روبي و گلاب افشاني مزار شهدا انجام گرديد .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه دوازدهم بهمن 1389
با دلی مالامال از تالم و تاثر رحلت جانسوز پیامبر نور و رحمت ، بهانه خلقت حضرت محمد (ص) و شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت ثامن الحجج ، غریب الغربا ، معین الضعفا حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) 28 صفر را تسلیت عرض می کنم .
زمزمه‏های مرثیه‏گون کوچه‏های مدینه را یک به یک می‏پیماید. خویشاوندی نخل‏های مدینه با داغ، زجرآورترین تصویر است. از گلوی اندوهگین هر واژه، نیزارهای ماتم می‏چکد. مسجد از صدای روح‏نواز گل خالی است.ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه دوازدهم بهمن 1389

انقلاب اسلامی، ادامه دهنده مکتب عاشوراست که تداوم آن در جهت ایجاد حکومت اسلامی و حاکمیت ارزش‌هاست .

دهه فجر انقلاب اسلامی ایران یادآور سلحشوری ها و پایمردی های رهایی بخش و ستم سوز شما مردم آزادی خواه در برابر حاکمیت شجره خبیثه استبداد و سلطه خارجی است فرا رسیدن این ایام خاطره انگیز و غرور آفرین در تاریخ پر افتخار ایران عزیز را به شما تبریک عرض می نمائیم  و یاد معمار انقلاب اسلامی و رهبر آزاده ‍‍‍، حضرت امام خمینی (ره ) را گرامی می داریم .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه نهم شهریور 1389
دانسفهان دات كام

به گزارش روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين ، خانه فرهنگ دانسفهان در فضايي بالغ بر ششصد و چهل و سه متر مربع در شهر دانسفهان از توابع بويين زهرا به بهره برداري رسيد.

خانه فرهنگ دانسفهان داراي يك سالن آمفي تئاتر با ظرفيت هشتاد و پنج نفر و پيشرفته ترين تجهيزات روز دنيا ، سه پلاتوي آموزشي و دو اتاق اداري است .

اعتبار هزينه شده براي اين خانه فرهنگ مبلغ شش ميليارد و هفتصد ميليون ريال بوده است.ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : جمعه بیست و هشتم خرداد 1389

با خبر شدیم دکتر مسیح اله مهر پویا دکتر همشری و مردمی شهرمان به عنوان پزشک نمونه استان انتخاب شده اند . فرصت را غنیمت شمرده و برای تبریک گفتن به ایشان و ترتیب یک مصاحبه حضورا به خدمتشان برسیم .

از منشی وقت گرفتیم و بعد از چند دقیقه اجازه دادن که پیش دکتر برویم .

متن مصاحبه با دکتر مهر پویا :

سلام خسته نباشید اقای دکتر

سلام بفرمایید

اولا انتخاب شما رو به عنوان پزشک نمونه تبریک میگیم . و آرزوی موفقیت های بیشتر براتون داریم .ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : شنبه بیست و دوم خرداد 1389

کزارشی از کتابخانه عمومی شهر

امروز به کتابخانه آیت اله مدنی شهر سر زدیم تا از اوضاع و احوال کتابها و کتابخوان های اون با خبر بشیم .

کتابهای جدید روی پیشخون کتابخانه چیده شده بود وخانم درزی مسئول کتابخونه مشغول وارد کردن اونها به سیستم بود . ازش اجازه گرفتیم و یه دوری تو کتابخونه زدیم .

اول یه سری به مجلات زدیم و یه نگاهی هم به فهرست الفبایی کتابها که  گوشه کتابخونه بود انداختیم .ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : جمعه بیست و یکم خرداد 1389

جلسه شورای ورزشی دانسفهان پیرامون برگزاری مسابقات لیگ فوتسال جمعه در سالن اجتماعات بخشداری برگزار شد.

این جلسه که با حضور سرپرستان تیم های شرکت کننده برگزار شد درابتدا با قرائت دسته جمعی سوره ای از قران کریم  و سخنان آقای حاج احمد لامعی رئیس تربیت بدنی شهر آغاز شد

حاج آقا لامعی با بیان تلاشهای انجام شده در جهت احداث  زمین چمن شهر ضمن تقدیر تشکر ویژه از آقای درزی بخشدار جهت فراهم آمدن بودجه ی مورد نیاز وتلاشهای بی دریغ ایشان در راستای پیشرفت ورزش بخش و شهر از مسئولین برگزار کننده لیگ خواست تا تمام تلاش خود را در جهت پیشرفت فوتبال و فوتسال شهر به کار گیرند .

وی سال 89 را سال فوتبال و فوتسال شهر نامید .ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه دوم دی 1388

شاعر جوان دکتر جواد فصیحی  اهل دانسفهان که گویا ذوق پر شورش از کودکی بوده و قطعات زیادی سروده  بار دگر درباره شهرمان دانسفهان قطعه ای ارائه کرده است که در زیر میخوانید

سلام من به تو ای شهر با صفا رامند            تو که جماعت تاتی دونوسبنت نامند

سلام من به شهیدان این زمین رامند            دیار ما که به حق دار مومنین  رامند

نگین کل ولایت و نور استان  قزوینی            چه جلوه گاه قشنگی  چه نظم آذینیادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه دوم دی 1388

دنسبون

خوشا دانسفهان و مهربانیش///خوشا مردان مرد آریاییش

خوشا دلبستگیهای نفوسش ///به آن باغات سبز ارغوانیش

خوشا سرهنگ آباد‘لاو‘نورون ///به ان بی بی منور ‘ حضرت خویش

امام ‘ هشتمین را خواهرست او ///که روشن کرده اینجا بارگاهش

ستبر استوار کوه رامند ///به زیر چشمه های اب جاریشادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه دوم دی 1388

سایت محبوب نگین رامندمان***ماجرای ورزشی دارد بخوان

توی سالن وقت‘ جام رمضان ***جمعیت ها بعد افطار و اذان

هرکسی یک تیمی را کرد انتخاب ***دل خوش از بازی پاک و خوب و ناب

یک طرف همچون همیشه درزیان ***فاتح و قسم و ... پر نام و نشان

سمت دیگر طایفه‘ پر قلقله ***همچو چلسی‘ پرسپولیس زلزلهادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : یکشنبه دوازدهم مهر 1388
چند قطعه شعر از شاعر خوش قریحه دانسفهانی را تقدیم به مردم شریف دانسفهان می نماییم :

این شاعر جواد فصیحی رامندی ( معروف به دکتر جواد ) متولد ۱۳۶۳ اهل دانسفهان محله فصیحی ها می باشد که ذوق سرشار و طبع بلند وی در سرودن اشعار گوناگون ستونی است .

شهر من دانسفهان

بشنوید از شهر ما دانسفهان                                                   از جوانان پر از نام و نشان

از همه تاتی زبانان فهیم                                                        جمله ی مهمان نوازان رحیم

مردمی دارد توانا و متین                                                         از همین رو بوده دارالمومنین

ما شهیدان فراوان داده ایم                                                      از برای مملکت جان داده ایم

شهر باغستان و گردو های ناب                                                مهد نیکو کاری و خیر و ثواب

بافت شهریمان شده زیباترین                                                در میان کل استان چون نگین

در خیابان ها عجب نظمی به پاست                                      کوچه ها ارام و خوب و بی صداست

 هرچه می خواهی به دور از دست نیست                            هرچه گردی کوچه ی بن بست نیست

از سیاحت بگذریم این شهر ما                                            یک زیارت گاه دارد با صفا

هست منور خاتون ان بی بی ناز                                          بهترین درمان هر درد و نیاز

من (فصیحی ) شاعر دانسفهان                                        شهر خود را دوست می دارم به جان

نکته قابل توجه این است که این شعر اولین بار در یک وبلاگ یا کتاب و حتی دست نوشته در مرجع خبری دانسفهان منتشر گردید .

استفاده شعر با نام شاعر و ذکر  منبع بلامانع است .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه بیست و سوم تیر 1388
از علاقه مندان به کمک به ما در اطلاع رسانی در وبلاگ دانسفهان دعوت به همکار می نماییم .

علاقه مندان می توانند در رشته های

 عکاسی

خبر نگاری

وبلاگ نویسی

و یا حمایت های دیگر با شماره ۰۹۱۹۲۸۴۰۷۸۰ تماس بگیرند .

بدیهی است کمک شما به سرافرازی شهرمان می انجامد پس برای اعطلای نام دانسفهان گامی برداریم .

مدیریت وبلاگ دانسفهان دات کام

وحید انصاری رامندی ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
۱- افتتاخ سالن ورزشی

۲- افتتاح پلیس راه بخش رامند

۳- اسفالت جاده دانسفهان بوئین زهرا

۴- ساخت دانشگاه پیام نور

۵- ساخت و بهره براداری ساختمان اداره گاز

۶- ساخت و بهره برداری ساختمان اداره برق

۷- ساخت وبهره برداری فرهنگسرا

۸- اسفالت ورودی شهر (بلوار جدید )

۹- اسفالت ورودی شهر (بلوار قدیم )

۱۰- افتتاح دفتر خدمات ارتباطی

۱۱- ساخت و بهره برداری جایگاه سوخت CNG

۱۲ - اصلاح ورودی شهر ساخت بلوار در جاده اصلی

۱۳ - اصلاح سیستم مخابراتی

۱۴ - راه اندازی اینترنت داخلی

۱۵ - ساخت زمین چمن مدرسه راهنمایی اراکی

۱۶- ساختن مدرسه جدید راهنمایی دخترانه

۱۷ - اغاز ساخت جاده دانسفهان سوراوجین

۱۸- ساخته شدن بیش از صد ها خانه نو ساز با وام مسکن مهر

۱۹ - نو سازی و مرمت امام زاده

۲۰ - پست برق اختصاصی شهر و شهرک صنعتی

۲۲  - و  انجام خیلی از کار هایی که در چند سال گذشته بر مردم ما آرزو شده بود .

با ارزو داشتن شهری زیبا ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه دوازدهم اسفند 1387
بلاخره امروز با تمام مشغله هایی که داشتم تو یه کافی نت ، ‌«دانسفهان دات کام» رو راه اندازی کردم .

www.danesfehan.com

اميدوارم بتونيم با خبر هاي به روز از چند روز آينده در خدمت شما باشيم

خبر گزاري دانسفهان خبرهاي شما را با نام خودتان در سايت درج خواهد كرد پس ما را ياري كنيد .

مدیریت وبلاگ انصاری رامندي

 مرجع خبري دانسفهانارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه دوازدهم اسفند 1387

مرجع خبري دانسفهانارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه دوازدهم اسفند 1387

 « هيچ قومی محو نمی شود مگر نخست زبان خود را از دست بدهد. »

تات جماعتی سربلند است که پيچ و خم و پر خطر و پر مخافت تاريخ را به استواری طی کرده است و هرگز در برابر زبان و فرهنگ بيگانگان سر تسليم فرود نياورده است و از هويت خود تحت عنوان تات و از زبانشان به مثابه سند هويت اصيل آريايی ايرانی و آينه ميراث گرانسنگ فرهنگ ملی خويش پاسداری کرده است  و در اوج سر فرازی ، دل به مهر ايران و ايرانيت خويش بسته است .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه دوازدهم اسفند 1387
انسانها در طول تاريخ گاه بی آب و خوراک و بی سر پناه زيسته اند ولی هيچ انسان بافرهنگی هرگز حتی يکروز بدون ادبيات زندگی نکرده است منظور از ادبيات به معنی گسترده آن است. يعنی همه آنچه که در حوزه علوم انسانی قرار مي گيرد اعم از آنچه کتبی و شفاهی است می باشد و فرهنگ مقدم بر آن، اما منظور از انسان با فرهنگ به معنی متعارف آن يعنی باســوادان و تحصيل کـرده ها نمي باشند، زيرا نخستين انسانهايی که گرد هم آمدند و سخن را آغازکردند و به تامل و تفکر درباره اشياء و پديده های پيرامون خود پرداختنـد برخـوردار از فرهنگ بوده اند و نطفه ادبيـات نيز از واکنش های فکری و ذوقی بسيار ساده و ابتدائی آنها، از همان زمان بسته شد و به صورت رشته روابط ، و آينه درک خويشتن مادی آنان ،با جهان گسترده مه آلود زندگی گرديد. از اين رو هيچ قومی يا طايفــه ای را نمي توان يافـت که نشود برايشان ادبيات و يا تاريخچه ای خاص ادبيات قايل شد، ممکن است ادبيـــــــات يک قوم مکتوب و درمرحله ای از پيشرفت باشد و ادبيات قومی ديگر ساده و شفاهی و يا در آغاز مرحله ورود به حوزه خاص و کتابت باشد.

 ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه دوازدهم اسفند 1387
گویش تاتی از کهن ترین گویش های رایج در کشور است که در بخش هایی از استان مرکزی با آن تکلم می شود.

در ایران بیش از 9000 گویش رواج دارد که یکی از آنها زبان تاتی است. که بیش از 3000 سال قدمت دارد.

در استان مرکزی علاوه بر وفس ، و روستا های اطراف آن ، مردم شهر دلیجان نیز به زبان تاتی با لهجه راجی صحبت می کنند .

ودر مجموع  بیش از 50 هزار نفر در استان مرکزی تات زبانند.

گردآوری واژه ها ، ضبط سخنان تات زبانان و آموزش آن از بهترین راهکارهای نگهداشت و انتقال این زبان است و رسانه ها نیز در معرفی این زبان نقش اساسی دارند.ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه دوازدهم اسفند 1387
تاتی یکی از کهن ترین زبانهای ايرانی است که بسیاری از ویژگی های زبانهای باستانی ایرانی را حفظ کرده و به عقیده برخی از زبان شناسان و محققان بازمانده زبان مادی است. گویش های  تاتی ، از گویشهای مرکزی ایران است  که به دستة شمال غربی زبانهای ایرانی (شاخه ای از زبانهای هند و اروپایی ) تعلق دارند. گویش تاتی از یک سو با سمنانی و از سوی دیگر با تالشی پیوند دارد. گایگر گویش تاتی را زیرگروه لهجه های خطة خزر می داند (اورانسکی ، ص 317) . واژه تات در تاريخهاي ايراني قبل از صفويه به چشم مي‌خورد، و از زمان شاه عباس كبير به بعد، اكثراً در نوشته‌هاي جهانگردان خارجي اين واژه به تعبير و تعريف درآمده است. اصطلاح تات در ادبیات مکتوب و بیشتر از آن در ادبیات شفاهی ترکی فراوان به کار رفته است (رجوع کنید به دده قورقود کیتابی ص 40 قدری همانجا). با اینکه استعمال این واژه در میان ترکان ساکن ایران رواج داشت (سومر ص 9) و همسایگان فارسی زبان و یکجانشین آنان نیز با آن آشنا بودند انعکاس آن در ادبیات فارسی بسیار اندک است . ظاهرا مولوی (رجوع کنید به ج 3 ص 65 دهخدا همانجا) نخستین شاعر ایرانی است که تات (به معنای ایرانی ) را به کار برده است .

واژه تات یعنی چه ؟ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه دوازدهم اسفند 1387
بلاخره امروز با تمام مشغله هایی که داشتم تو یه کافی نت دانسفهان دات کام رو راه اندازی کردم .

www.danesfehan.com

اميدوارم بتونيم با خبر هاي به روز از چند روز آينده در خدمت شما باشيم

خبر گزاري دانسفهان خبرهاي شما را با نام خودتان در سايت درج خواهد كرد پس ما را ياري كنيد .

مدیریت وبلاگ انصاری رامندیارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه بیست و نهم بهمن 1387

مرجع خبری دانسفهان

مرجع خبری دانسفهان :

دیروز در اربعین حسینی عشق مردم به امام حسین بار دیگر در هیئت های سینه زنی و زنجیر زنی و روزه خوانی به چشم آمد .

در این میان هیئت عزاداران متوسلین باب الحوائج با زنجیر زنی و نوحه سرایی در خیابان ها حال هوایی خاص به شهر داده  بود .

 

 ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه بیست و دوم بهمن 1387

مرکز کامپیوتر جام جم حامی مرجع خبری دانسفهان

مرکز کامپیوتر جام جم

دانسفهان خیابان بانک صادرات

تلفکس :۰۲۸۲۴۵۳۴۰۰۸      همراه : ۰۹۱۹۲۸۴۰۷۸۰             ۰۹۱۲۴۸۱۲۱۹۵ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه بیست و دوم بهمن 1387

سایت مرجع خبری دانسفهان در نظر دارد برای ایجاد تنوع در سایت تبلیغات شمار را در این وبلاگ قرار دهد .

همشهریان علاقه مند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۹۱۹۲۸۴۰۷۸۰ یا ۰۹۱۹۱۸۳۷۷۹۴ تماس بگیرند .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : سه شنبه بیست و دوم بهمن 1387

مرجع خبری دانسفهان مرجع خبری دانسفهان :

۲۲ بهمن امسال باشکوه تر از هرسال بود .

گویی مردم تازه انقلاب کرده اند که این گونه برای راهپیمایی حضور پیدا کرده اند . گویی دهه چهارم انقلاب رنگ و بویی دیگر دارد . مردم از هر سو وارد جمعیت می شوند . لحظه به لحظه برتعدادشان افزوده می شود . تا به مسجد می رسند . قران تلاوت می شود . ندای صلوات همه جا را در بر می گیرد . سخنان حاج آقا درزی همه را ساکت می کند . همه منتظر آن لحظه اند . ناگهان صدای مرگ بر آمریکا بلند می شود . همه به بالای پشت بام نگاه می کنند و شعار می دهند . مرگ بر آمریکا ....مرگ بر اسرائیل ...... پرچم کفر بر بالای پشت بام حسینیه می سوزد صدا همچنان می آید . مرگ بر آمریکا ... مرگ بر اسراییل ... همه صلوات می فرستند مرگ بر آمریکا.... مرگ بر اسراییلارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
مرجع خبری دانسفهان :

امروز (دوشنبه ) و بعد از پایان مراسم افتتاح پایگاه بسیج دانشگاه دانسفهان در دفتر این پایگاه مراسم قرعه کشی همایش پیاده روی بانوان دانسفهان برگزار شد .

برندگان این قرعه کشی در تربیت بدنی دانسفهان اعلام خواهد شد .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه بیست و یکم بهمن 1387

مرجع خبری دانسفهان :

مراسم و جشن باشکوهی امروز در دانشگاه پیام نور دانسفهان برگزار شد .

این مراسم که با قرات قران توسط محمد قموشی عضو شورای شهر آغاز شد در جهت افتتاح پایگاه بسیج این واحد و پاسداشت و گرامی داشت سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شده بود در ابتدای مراسم محمد قموشی مسئول امور فرهنگی دانشگاه به معرفی جلسه و برنامه پرداخت و در ادامه  با عرض خیر مقدم خدمت میهمانان توسط ریاست دانشگاه (مسئول تجهیز و راه اندازی واحد ) حاج آقا فصیحی ادامه یافت  .مرجع خبری دانسفهان

در ادامه گروه سرود شهید هاشمی نژاد به اجرای برنامه پرداختند و در پایان مراسم بریدن روبان دفتر پایگاه بسیج و اهدای حکم به محسن انصاری مسئول پایگاه مراسم خاتمه یافت .

لازم به ذکر است که در این مراسم جناب آقای درزی بخشدار و مهندس محمد حسینی شهردار و اعضای محترم شورا ، مسئولین مدارس ، آقای برین مسئول بسیج دانشجویی استان ، و تنی چند از مسئولین شهرستان و استان و جمع کثیری از دانشجویان واحد دانسفهان  حضور داشتند  .

 

 

 

برای مشاهده گزارش تصویری روی ادامه مطلب کلیک کنید .ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : یکشنبه بیستم بهمن 1387
مرجع خبری دانسفهان :

پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد دانسفهان روز دوشنبه ۲۱ بهمن ۸۷ در ساختمان موقت این دانشگاه با حضور جمعی از مسئولین استان ، شهرستان و شورای اسلامی شهر ، شهر دار و بخشدار و دیگر مسئولین مربوطه افتتحاح خواهد شد .

در این مراسم که قرار است ساعت ۱۰ صبح برگزار شود به طور رسمی پایگاه بسیج دانشجویی و پایگاه اطلاع رسانی (وبلاگ ) این دانشگاه افتتحاح خواهد شد .ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه هفدهم بهمن 1387
مرجع اطلاع رسانی دانسفهان :

استخر سر پوشیده شهر دانسفهان در زمین پارک موتوری سابق شهر دانسفهان در بلوار امام خمینی کلنگ خورد .

این استخر که با همکاری شهر داری تربیت بدنی و آقای انصاری خیر شهر در حال ساخت است می تواند زمینه ی توسعه ی ورزش شنا را در شهرمان افزایش دهد .

امید است با پیگیری ها و توجه ویژه به این پروژه قابل تقدیر هرچه سریع تر در جهت اجرایی شدن آن اقدام شود .

 ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : یکشنبه سیزدهم بهمن 1387
 مرجع خبری دانسفهان

مرجع خبری دانسفهان :

به مناسبت دهه مبارک فجر نمایشگاه کتابی با موضوعات مختلف در شهر دانسفهان بر پا شده است . علاقه مندان می توانند برای استفاده و بازدید از این نمایشگاه در ایام دهه فجر به بلوار ایت اله خامنه ای جنب مسجد جامع مراجعه کنند . باز دید برای عموم آزاد است

 ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه سی ام آبان 1387
از تمام کسانی که توانایی کمک رسانی اعم از وبلاگ نویسی ، خبر نگاری ، تهیه عکس و غیره را دارند تقاضا داریم جهت شرکت در به روز رسانی این وبلاگ ما را یاری کنند .

شما می توانید مطالب ، عکس ها وخبر های خود را برای ما ایمیل یا از طریق پیام کوتاه به شماره های ۰۹۱۹۱۸۳۷۷۹۴و  ۰۹۱۹۲۸۴۰۷۸۰ ارسال کنید و یا با  تماس تلفنی جهت همکاری هماهنگی لازم را انجام دهید .

DANEDFEHAN.BLOGFA.COMارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه سی ام آبان 1387

 

 ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم آبان 1387
دان اصفهان(دانسفهان) . قصبه اي جزء دهستان رامند بخش بوئين شهرستان قزوين . واقع در 30000گزي باختر بوئين . دامنه و معتدل و داراي 2500 سکنه است . آب آن از قنات و محصول آن غلات و پنبه و نخود و چغندرقند و انگور و بادام سبزي است . شغل مردم آنجا زراعت و کرباس بافي و راه آن مالرواست و از طريق بوئين و ابراهيم آباد و تاکستان ماشين ميتوان برد. اين ده در زلزله تابستان 1341 ه' . ش .بکلي ويران گرديد. (از فرهنگ جغرافيايي ايران ج 1).

 ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم آبان 1387
ورودی شهر دانسفهان یعنی ابتدای بلوار امام خمینی چند ماهی است که توسط شهرداری شهر و شورای اسلامی شهر دانسفهان در حال نو سازی و زیبا سازی است .

با توجه به افتتاح مسجد امام جعفر صادق در ورودی شهر انتظار می رود مسافران و رانندگانی عبوری از جاده ترانزیت تهران همدان برای استراحت و تفریح به این مسجد و در آینده ای نزیک بوستان زیبای ورودی شهر روی آورند که این امر خود نوعی در امد زایی و پیشرفت شهر را در بر خواهد داشت .

برای تهیه گزارش دقیق و زمان افتتاح این بوستان در چند روز اینده تلاش خواهیم کرد .

در ضمن نکته ای که لازم بود اینجا ذکر کنم وجود سی ان جی شهر در کنار این ورودی استکه همیشه  خلوت و بدون صف است و تعجب همگان را به خود اختصاص داده است .

 ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
بارگاه بی بی منور خاتون دختر گرامی حضرت موسی کاظم و خواهر بزرگوار امام رضا (ع) که در قسمت بالای شهر دانسفهان و در ضلع جنوبی آن قرار دارد چند سالی است که در حال نو سازی و تکمیل است .

اما در یک ساله گذشته این نو سازی روندی رو به رشد و سریع را داشته است که مرحون زحمت های خیرین شهر  است .

گزارشی از تکمیل این بار گاه را در تصاویر می بینید . View Full Size ImageView Full Size Image

 

تا کنون اجرای این طرح مبلغی در حدود ۱ ملیارد تومان را در بر داشته است که زحمت تامین ان بر عهده خیرین شهر بوده است .

 براي ديدن ادامه تصاوير روي ادامه مطلب كليك كنيدادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و سوم آبان 1387
زبان تاتی چیست ؟

زبان‌های تاتی‌تبار (Tatic) از دسته زبان‌های ایرانی شاخه شمال‌غربی و بازمانده یکی از گویش‌های مادی هستند. گویش‌های این زبان روزگاری از شمال ارس تا سمنان گسترده بود ولی امروزه با ترک‌زبان و فارس‌زبان شدن بخشی از شمال‌غربی ایران تنها جزیره‌هایی از گویش‌های تاتی در منطقه به جا مانده‌است. بزرگ‌ترین این جزیره‌ها در منطقه تاکستان استان قزوین دیده می‌شوند.

تاتی تاکستان یکی از کهن‌ترین زبان‌های ایرانی است که از دیدگاه زبان شناسی، ارزش ویژه‌ای دارد. بیشترین آمار جمعیتی تات‌های ایران متعلق به دو شهرستان کهن تاکستان و بوئین‌زهرا می‌باشد. تاکنون هیچ آمار رسمی در مورد تات‌های این دو منطقه ارائه نشده‌است.

برای خواندن ادامه پست روی ادامه مطلب کیک کنید .

 ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و سوم آبان 1387
زبان تاتی زبانی است که در دانسفهان به عنوان زبان اصلی مردم به شمار می اید با اینکه گذشتگان و پیرهای شهر این زبان را احیا می کنند و با اثار به جا گذاشته ی خود سعی در حفظ و بقای این زبان دارند  بسیاری از خانواده های جوان این زبان را زیر پا می گذارند و با فرزندان خود فارسی صحبت میکنند .

برای خواندن چند متن بسیار زیبا روی ادامه ی مطلب کلیک کنید ( البته ترجمه فارسیش رو هم براتون گذاشتم )ادامه مطلب...
ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : یکشنبه نوزدهم آبان 1387
وبلاگ خبر گزاري دانسفهان از تمام صاحب قلمان و صاحب نظران شهر دعوت به همكاري مي كند .

علاقه مندان مي توانند با مديريت  سايت با شماره هاي ۰۹۱۹۱۸۳۷۷۹۴  و يا ۰۹۱۹۲۸۴۰۷۸۰  تماس بگيرند .

مديرت وبلاگ

DANESFEHAN.BLOGFA.COMارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي
 
تاريخ : دوشنبه بیستم اسفند 1380
 

دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان دانسفهان

danesfehan 

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

danesfehan

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

شهر دانسفهان 

تات

تات

تات

تات

تات

تات

تات

تات

تات

تات

تات

تات

تات

تات

تات

تات

تات 

تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی

تاتی تاتی تاتی تاتی تاتی

تاتی تاتی

تاتی تاتی

تاتی

تاتی

تاتی

 ارسال توسط سر دبير : وحيد انصاري رامندي

اسلایدر